środa, 1 kwietnia 2015

Kurka i reszta, nieplanowana notatka 3/2015

Jak nie pisałam, to nie pisałam, a teraz to chyba worek się rozerwał, czy z rękawa sypię, czy jak to tam się mówi.

Niespodzianka. Taka " Niespodzianka na 6 liter". To tytuł książki, którą będę recenzować (albowiem pomyślnie przeszłam I etap konkursu  - "Przegląd czytelniczy" ), a ta recenzja będzie brała udział w konkursie. Wiwat Wydawnictwo Prószyński!
Wydawnictwo Marginesy - hip, hip, hura!  Tylko czy oni muszą wydawać aż tyle interesujących książek..?. Pytanie retoryczne, ha!  Będą zatem świnki, tulipanki i poetyckie serce. Do poczytania i opisania.
I będzie kolekcja książek (WSZYSTKICH!!!) Katarzyny Michalak - do nabycia w kiosku. Jedni się śmieją, drudzy płaczą.. :D

Ale dziś było hucznie! Wcale nie mam na myśli żadnego szampana i innych celebracji, tylko warunki atmosferyczne. Wiało, lało i straszyło. Teraz natomiast - gdy piszę niniejsze słowa - słonko mi w okno zagląda. Kwiecień-plecień. Plecie gęsto!
Dzień nieprzyjemny, ale wyjątkowy, bo moje dziecię miało w przedszkolu występ artystyczny dla rodziców pt. "Awantura o jajka" i kurki rolę grało. Toteż dziecię  - choć w okresie rekonwalescencji-  zabrało się rano kursem z tatą, do pracy jadącym. Ja natomiast na 10.30 wyruszyłam, z parasolem i opatulona solidnie.
Występ uroczy, dzieciaczki jak na maluchy znakomicie sobie poradziły, potem stroiki z własnoręcznie malowaną wydmuszką wręczyły.
Potem zabrałam swoją kurkę Czupurkę i wracałyśmy pieszo. Nawet nam się udało, bo już tak nie wiało., tylko padało. A parasolowi żebra się "wygły" jak te tory... :-) Tak oto nieco mokre, ale szczęśliwe doczłapałyśmy się do domciu.
I tak właśnie trochę a propos...
Będzie u mnie nowa odsłona blogowa, taka "parentingowa" (ugh, jak ja nie lubię tego słowa, po polsku nie można??? - "rodzicielska". Nie nowy blog całkiem, tylko tutaj co jakiś czas wpis tematyczny. Może zakładka z linkami też. Na pewno będzie o literaturze dla dzieci, coś z życiowej praktyki, może o modzie dla najmłodszych, zabawkach, grach, o zajęciach plastycznych. Szukam nazwy dla mojego cyklu. Jakieś pomysły może mi podsuniecie?

I na koniec - dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji zatem  idę poczytać Elwirce "Ptasie radio" i poszukać innych "ptasich" tekstów.

Ćwir, ćwir!

7 komentarzy:

 1. A czemuż nie?! Przyszłam wreszcie, zaproszona facebookiem. I będę wpadać częściej, mogę????!!!! Czy moje kaczuszki również podpadają pod święto? Dziś się dowiedziałam, że ta właśnie kacza para wędruje sobie po całym Pucku, widocznie zwiedzając miasteczko... Miło w takim razie, że i do nas wpadli! :) (para wpadła, małżeństwo kacze wpadło, kaczuszki wpadły) ??????! nie wiem, jak najlepiej... :(

  OdpowiedzUsuń
 2. A czemuż nie?! Przyszłam wreszcie, zaproszona facebookiem. I będę wpadać częściej, mogę????!!!! Czy moje kaczuszki również podpadają pod święto? Dziś się dowiedziałam, że ta właśnie kacza para wędruje sobie po całym Pucku, widocznie zwiedzając miasteczko... Miło w takim razie, że i do nas wpadli! :) (para wpadła, małżeństwo kacze wpadło, kaczuszki wpadły) ??????! nie wiem, jak najlepiej... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie, zapraszam czym chata bogata ( recenzjami/linkami do nich najczęściej).
   Kaczuszki też świętują!
   Ale mi się przypomniało :"Cyraneczka nie ptak, dziewczyna nie ludzie..." :-) Ptak, nie ptak, kwak :-)
   Kaczuszki - wędrowniczki :-) Wpadły.

   Usuń
 3. Gratuluję powodzenia w konkursie i współpracy:) Życzę spokojnych, zatopionych w lekturze świąt:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zaiste przyjemna ta wpsółpraca.
   Wzajemnie - udanych świąt.
   U mnie raczej zaczytane nie będą, ale zawsze parę kartek uszczknę :-)

   Usuń
 4. do tekstów o ptakach podsuwam "Kaczkę dziwaczkę" i sójkę co się za morze wybierała i o Panu Słowiku co sobie spacerkiem szedł na kolację, a Pani Słowikowa się zamartwiała. I oczywiście najlepszy na świecie tekst o wróbelku Gałczyńskiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znamy, znamy :-) Ale i tak skończyło się na innym repertuarze - według życzenia słuchaczki.

   Usuń

'Napisz proszę, chociaż krótki list" ;-)

Moja lista blogów