wtorek, 6 września 2011

Stosik wrześniowy

Ostatnio troszkę mi przybyło na półkach, więc zgarnęłam nabytki, wyciągnęłam dwie pożyczone wcześniej i powstał mały stosik. Oto on:
1. Niccolo Ammaniti - Jak Bóg przykazał - pożyczone od szwagierki, podobno dziwne, ale fajne. Książka z przeceny. Ciekawa jestem, dlaczego trafiła na wyprzedaż.... nie kupował nikt? ;-)
2. Leonie Swann, Triumf owiec- pożyczone od siostry; skoro podobała nam się "Sprawiedliwość owiec" to jak mogłybyśmy nie przeczytać kolejnej?
3. Ewa Nowak, Drugi - odkupiłam od Soulmate; lubię książki tej autorki, chciałam mieć choć jedną, nadarzyła się okazja.
4. W. Golding, Widzialna ciemność - przygarnięte za cenę przesyłki na portalu gratyzchaty.pl, w miarę możliwości staram się liznąć twórczości noblistów.
5. J. I. Kraszewski, Papiery po Glince - źródło: gratyzchaty.pl, do Projektu Kraszewski.
6. Hisako Matsubara, Szelest złotolitego brokatu - źródło: jak wyżej; ładny tytuł, prawda? Japońskie!Seria: Klub Interesującej Książki.
7. D. Macomber, Wiktoriańska herbaciarnia - zakup na Targu Książki u Kasandry_85; chciałam zapoznać się z tą autorką, to zdaje się z cyklu nad Zatoką Cedrów?
8. K. Michalak, Rok w Poziomce - książeczka zakupiona w Biedronce i przysłana przez dzielną Inviernitę, u nas niestety nie było w ofercie. Już przeczytałam, bardzo mi się podobało ;-*!

Ostatnia szansa na zapisy do losowania książki "Samotny mężczyzna". Jutro wieczorem losuję i podam wyniki. Tymczasem zmykam oglądać mecz ;-)

11 komentarzy:

 1. Czytałam Lato w jagódce i bardzo mam ochotę na Rok w poziomce, u mnie niestety też nie było, ale już zaczęłam pisać list do mikołaja :) Wiktoriańska herbaciarnia to bardzo miła i niezobowiązująca lektura, tak to cykl zatoki cedrów, ja również nie czytałam poprzednich części ale to w niczym nie przeszkadza

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję stosiku. :) Nie czytałam żadnej książki stąd, ale widzę kilka ciekawych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych pozycji, ale ta japońska książeczka jakoś mnie przyciąga (ech, mój orientalny fetysz xD)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. jusssi - a ja mam ochotę na "Lato w Jagódce" i resztę
  Cassiel - ja też ;-)
  Inviernita - i to bardzo! Co ja poradzę, lubię takie i już ;-)
  Dusia- mnie też przyciągnęła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę własnego egzemplarza Roku w Poziomce!
  Miłego czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. :) fajny stosik. Ja teraz zabieram się za poradniki dla ciężarnych hihi, a tak poza tym to u siostry męża wypatrzyłam serię książeczek Margit Sandemo chyba przeczytam ją :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie :) Może polecisz jakąś fajną książkę dla przyszłych mam? Póki co kończę "Ciężarówką przez 9 miesięcy" poradnik-komedia :) nie raz popłakałam się ze śmiechu :) Teraz czas zacząć czytać o tym co po porodzie :) chętnie znalazłabym jakąś równie śmieszną pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ylllo - W Fijałkowski - to raz, Stanisław Trca - to dwa, stare książki, z lat 80-tych, więc trzeba wziąć poprawkę na to, ale kluczowe kwestie dotyczące przebiegu porodu, oddychania itp, są bardzo przystępnie przybliżone. Ja to czytałam i sobie chwalę.
  Polecam też "Pierwszy rok życia dziecka" Murkoff/Eisenberg/Hathaway - stąd wiele się dowiedziałam( o tu masz link, ale mozna kupić taniej niż w merlinie: http://merlin.pl/Pierwszy-rok-zycia-dziecka-Poradnik-dla-matek-i-ojcow_Arlene-Eisenberg-Heidi-Murkoff/browse/product/1,506030.html)
  Są tez inne części - "W oczekiwaniu na dziecko" - nie miałam, ale podejrzewam, ze też dobre.
  Mam też P. Zawitkowskiego "Mamo, tato, co ty na co" - bardziej nowoczesne, ale nie wszystko na nasze warunki pasuje.
  Czytałam też pisemka typu "Dziecko", "Twoje dziecko"itp.
  Takich "poradników- komedii" przyznam, że nie znam.
  A jeśli chodzi o inną literaturę, to coś lekkiego, miłego, polecam Michalak, a Sandemo chyba tez może być;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miło mi, że przyczyniłam się do tego ciekawego stosu :) Chętnie podkradłabym "Rok w poziomce" i "Wiktoriańską herbaciarnię" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. miałam okazję poznać Sprawiedliwość owiec, dlatego ich Trium również chętnie bym przeczytała. trzymam się też nadziei, że Biedronka będzie miała w ofercie inne książki pani Michalak.

  OdpowiedzUsuń

'Napisz proszę, chociaż krótki list" ;-)

Moja lista blogów