poniedziałek, 2 lipca 2012

Lipcowa "Trójka e-pik" - wchodzę w to!

Od paru miesięcy śledzę organizowane przez Sardegnę cykliczne wyzwanie (szczegóły tutaj), polegające na zrealizowaniu 3 czytelniczych zadań. Zazwyczaj było mi jednak z nimi nie po drodze. Propozycje na lipiec okazały się wyjątkowo dość zbieżne z moimi planami i możliwościami czasowymi, zatem przyłączam się, ale z małym zastrzeżeniem.

Lipcowe zadania to:
1) klasyczny kryminał ze "starej szkoły"(Agata Christie, Arthur Conan Doyle, Raymond Chandler) przeczytam oczekujący na półce tomik "Noc w bibliotece" A. Ch.
2) zbiór opowiadań - akurat czytam K. Mansfield
3) powieść o wątku paranormal -  pośpieszyłam się z e-bookiem "Melancholii...", byłby teraz jak znalazł,  tymczasem nawet jak bym bardzo chciała, to nie mam (chyba?) nic, co by pasowało pod tę kategorię i to właśnie jest to zastrzeżenie - nie przeczytam najprawdopodobniej nic takiego, chyba, że coś mam, a sama o tym nie wiem, gdyby ktoś coś podpowiedział - byłabym wdzięczna.

4 komentarze:

 1. Myśle, że jeśli chodzi o paranormal jakaś klasyka z wątkiem niesamowitym/spirytystycznym byłaby ok (dużo tego jest, jak się rozejrzysz) albo inne opowieści niesamowite (bardzo pasuje mi np. Loteria Shirley Jackson, Ktos we mnie- Sarah waters)
  Albo z przymrużeniem oka- np. Duch - Chmielewskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym się oprzeć tylko na własnych zbiorach, tych wymienionych nie mam, ale rozejrzę się, jakieś opowiadanie z rodzaju niesamowitych może by się znalazło, ale powieść raczej nie...
   Dzięki za inspirację.

   Usuń
 2. Super, że się zdecydowałaś :) Co do paranormalu, jeżeli wolisz klasykę, warto zdać się na Izę ;) Jeżeli miałabyś ochotę na coś bardziej współczesnego, mogę podesłać e-book o wampirzej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczę jeszcze co z tym paranormalem, jakby co, odezwę się, dziękuję ;-)

   Usuń

'Napisz proszę, chociaż krótki list" ;-)

Moja lista blogów