sobota, 14 stycznia 2017

Dziś premiera "Róży" A. Opolskiej!Agnieszka Opolska – Róża Premiera 14 stycznia 2017 r.
Bardzo miło mi, że mogę przedstawić Wam powieść Agnieszki Opolskiej, pochodzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego (miasta, w którym się urodziłam i chodziłam do liceum). Autorka to prawdziwie artystyczna dusza, a w dodatku taka osoba, która żadnej pracy się nie boi i podejmuje nowe wyzwania. Obecnie prowadzi własne przedszkole w Wielkiej Brytanii, a w wolnych chwilach pisze i maluje. Założyła własne wydawnictwo.
Powieść "Róża" można nabyć także z wyjątkową grafiką ( ilość egzemplarzy ograniczona).

 Na moją recenzję zaproszę Was za jakiś czas, a na razie odsyłam do informacji wydawniczej:Z materiałów prasowych:
„…miała to do siebie, że zawsze wierzyła w przegrane sprawy: przegraną sprawę z matką, przegraną sprawę z ojcem i przegraną sprawę z wujkiem. A teraz w przegraną sprawę z Danielem. Gdyby świat był dla niej trochę bardziej wyrozumiały, chociaż jedna z tych spraw byłaby wygrana”.

Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, szczęśliwy związek. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka.
Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża, Daniela. Podejmuje decyzję, w konsekwencji której trafia do miasta na północy Francji. Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jego tajemniczy szef, Christopher?

Agnieszka Opolska, autorka Anny May (Literackiego Debiutu Roku 2015) w nowej powieści zostaje wierna temu, o czym lubi pisać najbardziej, czyli sztuce. Trzyma przy tym fason i drugą powieścią zgrabnie balansuje między „dziełem” a „produktem masowym”.

Róża, jako opowieść o zagubionym człowieku, to po prostu piękna literatura. 

Info techniczne:

  • Twarda oprawa
  • Liczba stron:420
  • Książka zawiera ilustracjeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

'Napisz proszę, chociaż krótki list" ;-)

Moja lista blogów